Son dakika; TSK’dan YPG’ye karşı dev hücum


“Vur Pençe-i Ali’deki şemşir aşkına!” YPG  saldırısına karşılık veren TSK hücuma geçti!
  • TSK, 1 askerin şehit olduğu, 3 askerin yaralandığı saldırının ardından PYD’ye ait hedefleri obüs ve top atışlarıyla vurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve koalisyon uçaklarınca desteklenen Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı Harekatında, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu  PYD üyelerince TSK’ya ait iki tanka roket atıldı.

Bir askerin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı saldırının ardından terör örgütüne ait hedefler obüs ve top atışlarıyla vuruldu.

ic-bir-007.jpg

Bölgedeki kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince başlatılan Fırat Kalkanı harekatı kapsamında Özgür Suriye Ordusu’nun, Cerablus bölgesindeki ilerleyişi sürüyor.

Image result for Cerablus'un 6-7 kilometre güneyinde PKK

Cerablus’un 6-7 kilometre güneyinde  PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerine ait iki tanka roketatarla ateş açıldı. Saldırının ardından tanklardan biri yoluna devam ederken, bir asker hafif yaralandı. Bir başka tank ise isabet aldı. Tanktaki bir asker şehit oldu, iki asker yaralandı.

Image result for Cerablus'un 6-7 kilometre güneyinde PKK

Saldırının ardından PKK ve YPG ait hedefler obüs ve top atışlarıyla vuruldu.